top of page

Ласкаво просимо

до шкільної бібліотеки!

                                                                                      Шкільна бібліотека сьогодні має вирішувати одне з найважливіших завдань,

                                                                                 поставлених державою перед сучасною освітою: створення єдиного інформаційного

                                                                                 освітньо-наукового простору, умови для максимального забезпечення потреб особистості

                                                                                 в інформації для власного інтелектуального розвитку й професійного самоствердження. А також йти у ногу з вимогами й компетентностями Нової Української школи. Адже сучасна освіта прагне виховати відповідальну особистість, яка здатна до самоосвіти і саморозвитку, вміє критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, використовувати набуті знання і вміння для творчого розв’язання проблем, прагне змінити на краще своє життя і життя своєї країни.

     Основними завданнями шкільної бібліотеки є:

  • виховувати у школярів інформаційну культуру, культуру читання; формувати вміння користуватися бібліотекою, її довідковим апаратом;

  • розвивати творчу думку, пізнавальні здібності та інтереси школярів, сприяти успішному засвоєнню ними навчальних програм;

  • забезпечувати зростання професійної компетентності педагогічних кадрів;

  • сприяти різним формам і методам бібліотечної роботи, самоосвіти учнів і педагогів, забезпечувати літературою їхні соціальні та культурні потреби;

  • виховувати у школярів культуру, національну свідомість, шанобливе ставлення до книги як джерела знань.                                                                                         У новому 2018-2019 навчальному році бібліотека продовжить працювати в тандемі зі школою                                                     над  проблемою «Виховання культури здоров’я учнів через здоровязбережувальні технології навча-                                                                 ння» та проблемою «Мотивація навчальної діяльності – основна умова успішного навчання                                                                       школярів» через реалізацію власного досвіду та пошуків у напрямку залучення учнів до читання                                                               через інноваційні форми та методи роботи шкільної бібліотеки.

                                                                        Розуміючи актуальність даної проблеми, шкільна бібліотека працює над створенням системи

                                                                 формування інформаційної культури читачів у школі. Вся робота бібліотеки побудована на

                                                                 популяризації української книги.

                                                                        Успішно досягти поставленої мети можна лише при умові, коли перед бібліотекою і вчителями,

                                                                 стоїть спільне завдання — навчити учнів уміло використовувати найрізноманітніші джерела

                                                                 інформації для задоволення їхніх потреб.

                                                                        Вивчення читацьких запитів — одна з умов результативності довідково-бібліографічної роботи

                                                                 бібліотеки. Це спонукає бібліотекаря до більш відповідального, уважного та системного підходу в

                                                                 обслуговуванні читачів, а також до пошуку формування духовного спілкування юних читачів та 

                                                                 їхніх наставників-педагогів.

      Згідно з річним планом протягом навчального року було проведено цикл бесід про роль бібліотеки у формуванні світогляду учнів і культуру читання. З нагоди Всеукраїнського дня шкільних бібліотек у вересні було проведено низку ознайомчих екскурсій для учнів молодших класів, бесід про користь читання, про історію створення бібліотек тощо. У жовтні пройшов місячник шкільних бібліотек під гаслом «Бібліотека за здоровий спосіб життя!», під час якого учні 9 класу створили відео-ролік «Краще з книжкою дружити, ніж пиячити й палити!», була облаштована мобільна бібліотека на свіжому повітрі у шкільному садку ( 3-Б кл.), пройшли бібліотечні уроки з елементами гімнастики для очей (1-4 кл.).

      До пам’ятних та святкових дат у бібліотеці було організовано тематичні виставки та огляди літератури, інформхвилинки до Дня партизанської слави «Нескорена Україна», «П’ять хвилин з історії: події у Бабиному Яру», до Дня захисника України «Козацькому роду нема переводу», до тижня української мови та писемності «Мово моя калинова!», до Дня Гідності та Свободи, до 100-річчя української революції, до Дня Святого Миколая, до 120-річчя В.Сосюри, до 9 травня та Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, тематичних тижнів у школі тощо. Були представлені й постійні книжкові виставки: «Книги-ювіляри», «Звідки почалася Україна…», «Мій рідний край… Моя історія жива!», «Здоров'я – не все, але без нього все – ніщо…» та інші.  

      Оновлена виставка нових надходжень, подарованої літератури та частково здійснюється підписка на дитячі періодичні видання за рахунок зібрання дітьми макулатури в рамках загальношкільної акції «Я хочу читати…!». Завдяки акції учні та їхні батьки зібрали понад 100 кг макулатури. Це, у свою чергу, може допомогти (окрім дитячої періодики) поповнити фонд художньої літератури чи організувати доставку нових підручників з м.Лисичанськ.

       У активній співпраці з педколективом та іншими бібліотеками міста продовжила свою роботу створена у 2015-2016 навчальному році «Літературна вітальня». На її засіданнях діти знайомилися з поетичними формами, вдосконалювали свої літературні вміння, а також на літературній зустрічі «Поезії пегасове крило» мали можливість поспілкуватися з сучасними письменницями та поетеса-ми нашого краю - Валентиною Голубицькою, Валентиною Кривко, Інною Тумановою, Тетяною Фроловою). І наші учні Черкасов Денис (5 кл.) та Клименко Альбіна(9 кл.) взяли участь у міському конкурсі молодих літераторів «Проба пера-2018», де Денис отримав грамоту учасника та авторські книжки Михайла Лисицького.

       Спільно з міською бібліотекою-філією сімейного читання №8 було проведено годину державності до Дня Героїв Крут (8 кл.), вікторину Дні соборності України (5 та 9 кл.).

       На педрадах та нарадах при директорі учителі отримували інформацію про стан забез-печення підручниками учнів та педколективу школи, про організацію і проведення конкурсу «Живи, Книго!» та тісно співпрацювали з бібліотекою. В рамках конкурсу відбулися чотири планових та кілька позапланових рейдів по класах з метою огляду підручників та оцінювання їх стану за такими критеріями як наявність обкладинки, закладки, відсутність поміток олівцем чи ручкою тощо. Підсумки семестрових оглядів були відображені в «Екрані по збереженню підручників». На кінець навчального року було визначено та нагороджено кращих читачів, найбільш активно читаючий клас та класні колективи, що найбільш злагоджено та у належному стані здали підручники.

        З березня по травень 2018 року бібліотекар пройшла навчання в проекті професійного розвитку (ППР) у ЛОІППО (м.Сєвєродонецьк) за темою «Шкільна бібліотека як осередок формування в учнів медіаграмотності» й отримала сертифікат консультанта з питань медіапослуг. В рамках проекту 12 травня 2018 року у школі пройшов флеш-тренінг «Медіаграмотність – це твій must have!» для учнів 7-9 класів.

    Таким чином, робота бібліотеки школи спрямована не лише на популяризацію книги та читання, а й на те, щоб формувати духовний світ дитини і сприяти гармонійному розвитку особистості, яка здатна бути спадкоємцем і продовжувачем прогресивних національних традицій.

1257e7505f871b6.jpg
Библиотека.png
bottom of page